Запрошуємо до фотомайстерні

Агов, друзі, в Лисичанську з 17 по 22 серпня відбудеться Фотомайстерня, на яку організатори запрошують молодь віком від 14 до 21 року.

MediaLab Donbas завершує дворічний цикл візуального сторітелінга фотомайстерні у Лисичанську

Німецько-український проєкт MediaLab Donbas два роки проводить фотомайстерні для молоді Донецької та Луганської областей. Минулого літа можливість взяти участь у Майстеренях отримала молодь з Торецька, Слов’янська, Дружківки та Авдіївки. Цього року організатори проєкту – Європейська Медіа Ініціатива з Берліну і громадська організація «Нова Дружківка» провели фотомайстерні у Соледарі та Бахмуті. Заключна Фотомайстерня пройде у Лисичанську.

Учасниці та учасники майстерень отримують базові практичні навички роботи з фотокамерою, навчаються аналізувати та інтерпретувати візуальні зображення і створюють фотоесе на тему «Вулиця, на якій я живу».


«Ми самі не очікували, що дівчата і хлопці зможуть за такий короткий час не тільки навчитися фотографувати дзеркальною камерою у ручному режимі, але і створять дуже особисті і глибокі історії людей свого безпосереднього оточення, своєї вулиці. Робота молоді на майстернях була дуже активною, а реакції відвідувачів виставок – неймовірно
позитивними», – каже керівниця проєкту Олена Жерздєва.
У фотомайстернях вже взяли участь більше 60 юнаків та дівчат з Донбасу. Курирують роботу над фотоесе відомі фотодокументалісти з Києва та Львова. Кращі роботи будуть представлені на виставках в Україні та Німеччині, а найталановитіші учасники та учасниці отримають цінні призи.

«Приязна атмосфера нашої фотомайстерні і поїздка до Києва запам’ятаються мені надовго. Я ніколи раніше не тримала камеру в руках, і зовсім не очікувала що-небудь виграти. Для мене це безцінний досвід», – ділиться враженнями від проєкту призерка конкурсу фотоесе 17-ти річна Поліна Боднар. Робота дівчини «Блокпост № 1» посіла друге місце на конкурсі фотоесе у минулому році, і нагородою Поліни стала навчальна поїздка до Києва.
Роботи української молоді виставлялися в усіх містах-учасниках проєкту, а заключна виставка, на якій були представлені 38 фотоісторій, пройшла у жовтні минулого року у Дружківці в бібліотеці імені Лесі Українки.
Ще одну величезну перемогу здобули учасниці фотомайстерень у квітні цього року – на всеукраїнському фестивалі Odesa Photo Days у конкурсі для підлітків Future Photo Days. 90 робіт підлітків з усієї України були подані на конкурс. Для показу на виставці в Одесі журі відібрало 18 фотосерій. Всі п’ять фіналісток Донецької області – випускниці фотомайстерень MediaLab Donbas.
Фотомайстерні і робота над фотоесе дають молоді можливість не тільки навчитися фотографувати та подивитись на своє місто позитивно, але і відкрити для себе нову професію. Так, учасниця фотомайстерні у Слов’янську Мілена Харіна збирається цього року вступати до Києва: «Фотомайстерня допомогла мені остаточно визначитися з вибором професії, тепер я планую стати фотохудожницею-рекламісткою. Впевнена, що набуті знання мені обов’язково допоможуть, як під час вступу, так і у майбутній професії», – говорить Мілена.


Цього року у зв’язку з пандемією, заняття і виставки проходять з дотриманням заходів соціального дистанціювання. «Прикро, що сучасні реалії пандемії не дозволяють нам проводити навчання так, як ми це робили у минулому році, але ми відносимось до ситуації відповідально, та забезпечуємо заняття усіма засобами захисту: маски, дезінфекція та соціальна дистанція. Частина навчальної сесії буде проходити на свіжому повітрі, а частина дистанційно», – коментує Полухіна Антоніна, координаторка проєкту в Україні.

До участі у Фотомайстерні у Лисичанську, яка буде проходити з 17 по 22 серпня, організатори запрошують молодь віком від 14 до 21 року. Уміння фотографувати – не важливо, важливо бажання інтенсивно працювати над темою і бажання вчитися новому.

Подати заявку на участь можна за посиланням:
https://forms.gle/CMPo1MGRD2LttNPx6
Фотомайстерня у Лисичанську реалізується спільно з Лисичанським міським Палацом культури та Молодіжним співтовариством Лисичанська.

Проєкт фінансується у рамках Програми Федерального міністерства закордонних справ Німеччини «Розширення співпраці з громадянським суспільством країн Східного партнерства та Росії». Проєкти МедіаЛаб Донбас спрямовані на досягнення однієї з цілей програми: «Зміцнення плюралізму».
МедiаЛаб Донбас — медіа-проєкт Європейської Медіа Ініціативи (Europäische Medien
Initiative e. V.), який проходить за підтримки Посольства Німеччини, Генерального
консульства Німеччини у Донецьку, Австрійського бюро кооперації у Львові у співпраці з
громадською організацією «Нова Дружківка» i Платформою Ініціатив «Теплиця»
Контакт для преси:
Антоніна Полухіна, координаторка проэкту в Україні
Тел.: +380 66 599 5592
E-mail: office@medialab-donbass.com
Elena Jerzdeva, керівництво проєктом: eumedien@mailbox.org
Інформація про проєкт:
https://de-de.facebook.com/MediaLabDonbass/
www.medialab-donbass.com
Можлива організація телефонних інтерв’ю з організаторами, кураторами та учасниками проєкту

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s