«Шість мільйонів сердець»

260119-127 січня, в Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту, люди згадують жахливі події, що поглинули в безодню мільйони ні в чому не винних людей. Без вини «винуватих…» лише в тому, що від свого народження були іншої – «неугодної» для арійців національності. А значить – вже приреченими.

Про Голокост написано багато книг і кожна з них просякнута страхом і безвихіддю.

До чого можуть призвести різні погляди на світ, дивна логіка дорослих, сила долі й божевілля випадку розповідає дивовижна книга Джона Бойна «Хлопчик у смугастій піжамі». Дев’ятирічний Бруно разом із сім’єю переїжджає зі свого комфортабельного будинку в Берліні до нового дому у загадковому місці Геть-Звідси, де його батька призначають комендантом концтабору. Випадково він знайомиться з єврейським хлопчиком Шмулем, маленьким в’язнем. Між ними зароджується справжня дружба, яку, однак, розділяє колючий дріт.

Оскар Шиндлер… Він любив розкіш, дорогі автомобілі та красивих жінок. Звик завжди отримувати все, чого хотів. Мільйонер, успішний комерсант, запальний гравець, автогонщик, авантюрист, «справжній арієць» та… праведник світу, який урятував від смерті в газових камерах більше людей, ніж будь-хто за всю історію війни. На початку Другої світової німецький промисловець Оскар Шиндлер відкрив у Кракові фабрику з виробництва емальованого посуду. Найдешевшою робочою силою були євреї з гетто. Ті з них, кому пощастило потрапити до цієї фабрики, немов витягнули щасливий білет… Коли до міста прибув офіцер СС Амон Гет, відомий як божевільний садист, доля десятків тисяч євреїв була вирішена. Усіх їх було наказано переправити до Аушвіцу — табору смерті… Шиндлер урятував усіх «своїх» євреїв. Він оплатив їхні життя, віддавши за них останнє. Усе, що мав. Бо що таке людське життя і що таке мільйони, якщо є 1300 чоловік, які довіряють одному?

Ця книга про страшну силу війни та непереможний людський дух, сильніший за неї. Це книга про людину, яка здійснила неможливе. «Список Шиндлера» Томаса Кініллі став володарем Букерівської премії, а 1993-го – екранізований Стівеном Спілбергом. Той, хто врятує одне життя, врятує цілий світ.

Запитуйте ці книги на абонементі центральної бібліотеки.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s