“Стежками партианської слави і мужності”

220918-122 вересня відзначається 77 річниця з початку підпільно-партизанського руху на Україні в роки Другої світової війни. Цей день відзначається як данина всенародної поваги до тих, хто в суворий військовий час боровся з фашистами в глибокому тилу ворога, не жаліючи свого життя.
До цієї пам’ятної дати в бібліотеці-філії для дітей №10 відбувся історичний екскурс “Стежками партизанської слави і мужності”
Під час екскурсу дітей ознайомили з історією партизанського руху на Луганщині, адже у роки війни на окупованій території Луганщини діяло 14 партизанських загонів, понад 40 молодіжних патріотичних груп, серед яких найвідоміша – «Молода гвардія». Діяли підпільні групи і на території Лисичанська, але документальних свідчень збереглося досить мало. Серед партизанських загонів, що діяли на території області, – Ворошиловградський партизанський загін під командуванням Івана Яковенко, Кремінський партизанський загін Якова Сиворонова, загін Іллі Воропаєва у Антрацитівському районі та інші.
Всього у Ворошиловградській області у партизанському русі і антифашистському підпіллі брало участь понад 3,5 тис. чол.

220918-2Луганська область прославилася такими видатними партизанами, як Микола Казин із Стаханова (командував у Польщі партизанської групою «Валька» і був там відомий під ім’ям полковника Калиновського), лейтенант Червоної Армії Іван Самарін з міста Ровеньки (очолював партизанський загін «Свобода», що діяв у Франції), Лутугинський гірник Микола Пєтухов, колгоспник з Троїцького району Петро Корнєєв і кремінчанин Микола Семеряжко (троє останніх вели партизанську діяльність в Італії) і, звичайно, Краснодонське молодіжне підпілля «Молода гвардія».
До цієї дати в бібліотеці підготовлено також тематичну книжкову виставку, де всі бажаючі можуть ознайомитися та переглянути відповідну літературу.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s