Лисичани долучилася до святкування 80-річчя Луганської області

060618-22 червня 2018 року творча делегація міста Лисичанська взяла участь у святкових заходах «Луганщина – це Україна», які відбулися в м. Сєвєродонецьк, з нагоди 80-річчя від дня утворення Луганської області.
Провідний бібліотекар центральної  бібліотеки разом Тетяна Фролова з майстрами клубу «Райдуга талантів» та співробітниками міського краєзнавчого музею взяли участь в організації та оформленні обласної виставки майстрів декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва «Невичерпні таланти Луганщини».
Цього року кожне місто та район презентували себе в традиційному стилі української садиби, яка мальовничо представляла переваги та відмінності один від одного. Кожен виставковий майданчик з елементами історії в інтер’єрі був наповнений предметами побуту, які притаманні конкретному місту або району(тини, хатини, колиски, глечики, рушники, ткані, плетені доріжки і т. п.)

 Лисичанськ – колиска Донбасу – був  представлений, як місто з багатою історично-культурною спадщиною. Працівники міського краєзнавчого музею розмістили на виставці предмети шахтарського побуту:старовинні лампи, каски, молоти тощо.

060618-3

Лисичани зберігають та відроджують колорит народного мистецтва. Наші майстрині привезли на  виставку різні вироби, створені своїми руками. Українська традиційна вишивка представлена Народними майстрами Луганщини Валентиною Ковальовою та Тетяною Мєдвєдєвою.Стародавнє мистецтво витинанки та майстер-клас з виготовлення ляльки-мотанки провела Народний майстер Луганщини Лариса Лисицька. Витвори відродженого мистецтва клаптикового шиття (печворку) презентували Майя Гнєушева та Олена Чекрига. Прикрасою лисичанської садиби були вишивані стрічками роботи Любові Шестопалової, плетіння з газет продемонструвала Любов Зайцева, інтер’єрні ляльки, ляльки –обереги привезли на виставку Олена Кислякова, Надія Шконда, Тетяна Немченко. Зачарували гостей виставки і жіночі прикраси, створені Оленою Ярошенко, Марією Казьміною, Юлією та Тетяною Титовими. Ковані рукотворіння Ігоря Нещерета вражали своєю красою та мужністю, а роботи Світлани Тєлушко тішили око чудовими пейзажами.

060618-4

У лисичанській садибі гостей облдержадміністрації радо зустрічали господиня, молодий шахтар та козак із своєю дружиною-козачкою. А мер міста Сергій Шилін цікаво розповів про шахтарські речі, представлені на виставці.

Садиба Лисичанська привертала увагу учасників свята своєю яскравістю, колоритом, оригінальністю та лишила по собі дуже приємні, дивовижні враження. Всі учасники свята висловили свою любов до рідного краю, довели, що Луганщина має потужний потенціал, який обов`язково буде реалізований у повному обсязі, коли на нашу землю повернуться мир і злагода..

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s