Майстрині Лисичанська

Бринько Валентина Іванівна

Бринько Валентина Іванівна займається вишивкою картин з 2009 року. Вишила понад 20 картин різної тематики. Постійно бере участь у виставках, майстер-класах, міських творчих заходах тощо.

 

Гнєушева Маїса Володимирівна

Гнєушева Маїса Володимирівна народилася 1 травня 1957р. в м. Новодружеськ. Все своє свідоме життя займалася шиттям, в’язанням. А після того, як пішла з роботи (у 2008р) зайнялася клаптевим шиттям вже ґрунтовно.
Маїса Володимирівна очолює клуб майстрів декоративно-ужиткового мистецтва «Райдуга талантів» при Лисичанській центральній бібліотеці. Її глибоке авторське мислення, оптимізм душі, прагнення гармонії зі світом знайшли своє місце у її творчості – мистецтві печворку.
Вироби майстрині побували на міських, обласних та навіть закордонних виставках і були високо оцінені.

 

Казміна Марія Робертівна

Марія з дитинства займалася рукоділлям: бабуся вчила дівчину вишивати, мама – шити. Бісероплетіння Марія опанувала самостійно, спочатку з книжок, пізніше – з Інтернет-джерел. У творчому доробку майстрині – іменні браслети, вироби з українським орнаментом, жовто-блакитні браслети-прапори з назвою свого міста, прекрасні ґердани ,що стали чудовим варіантом заміни вишиванки.
Своїм досвідом, умінням вона ділиться, навчаючи мистецтву бісероплетіння молодь на майстер-класах, що відбуваються у центральній бібліотеці Лисичанська. Марія є членом клубу декоративно – ужиткового мистецтва «Райдуга талантів», що діє у книгозбірні.

 

Ковальова Валентина Іванівна

Ковальова Валентина Іванівна народилася 17 червня 1963 року у селищі Тополі Двуречанського району Харківської області.
Вишивкою зацікавилася зовсім несподівано для себе, коли відпочивала у 1995 році в місті Моршин. Її умілими руками, за допомогою різнобарвних ниток, спочатку з’явилися маленькі за об’ємом роботи: серветки, маленькі картинки, подушки. Згодом стали з’являтися вишиті картини, сорочки, рушники.
Мистецтво вишивки приваблювало Валентину своєю красою: почала займатися ще й вишивкою ікон, які потім дарувала своїм близьким та друзям. Першою вишила ікону «Божої Матері». Від кожної вишитої ікони випромінюється промінь тепла, надії, добра.
Валентина у 2007 році разом з іншими майстринями України долучилася до Всеукраїнської акції «Рушник національної єдності», який став символом України. Вона вишила свій фрагмент рушника від міста Лисичанська, що на Луганщині.
У доробку майстрині є вишиті сорочки жіночі та чоловічі, блузки, дитячий одяг тощо. Валентина є членом бібліотечного клубу декоративно-ужиткового мистецтва «Райдуга талантів» м.Лисичанська.

 

Лейко Ірина Михайлівна

Ірина з дитинства захоплюється різними видами творчості: канзаші, флористика, іграшки та сувеніри з фетру та паперу, особливо вдалими є квіти з атласних стрічок, вишивка хрестиком, бісером, бісероплетіння.

 

Немченко Тетяна Петрівна

Тетяна Петрівна є членом клубу майстрів декоративно-ужиткового мистецтва «Райдуга талантів», який працює у центральній бібліотеці Лисичанська.
До творчості прийшла раптово, побачивши у 1995 році у журналі «Бурда» викрійку клоуна, вирішила спробувати зробити іграшку. Робота зацікавила, результат сподобався. Відтоді стала шити м’які іграшки з тканини та хутра. У 2005 році вперше побачила в’язану ляльку амігурумі. Зараз це найбільше захоплення майстрині. Подобається в’язати ляльок, звірят. Тетяна Петрівна продовжує плідно працювати над собою, вдосконалює свою майстерність і створює нові витвори мистецтва.

 

Орлова Світлана Вікторівна

Орлова Світлана Вікторівна – майстер зі створення канзаші і виробів з фомірану. Народилася 18.12.1980 р. в місті Лисичанськ. Робити вироби зі стрічок почала з 2010 року. Перша робота була – невелика прикраса для волосся, а в подальшому з’явилася ціла колекція різних прикрас.

 

Пата Галина Пилипівна

Галина вже більше 5 років займається вишивкою гладдю. Перші її роботи – серветки та подушки. Любить вишивати квіти, вишиває їх не за схемами, а бере ідеї та натхнення з оточуючого середовища.

 

Полюшко Ганна Анатоліївна

Народилась в 1986 році в місті Лисичанськ. З 2014 року захопилася плетінням гачком. Перші роботи – це сукні для доньки. З 2015 року стала до арсеналу творчих робіт майстрині додались в’язані іграшки.

 

Холодова Надія Іванівна

Надія Іванівна народилася в 1961 році, мешкає в м. Лисичанськ, мікрорайон шахти “Матроська”. В 1974 році закінчила Лисичанське ПТУ №94, працювала на заводі ГТВ та шахті “Матроська” телефоністкою. З 2003 року стала головою первинної ветеранської організації шахти “Матроська” і по сьогоднішній час залишається головою. Також, Надія Іванівна є головою вуличних комітетів мікрорайону шахти “Матроська”. З 2006 року – голова спілки шахтарів та інвалідів на виробництві.
Надія Іванівна веде активне громадське життя, але знаходить вільний час, який присвячує рукоділлю. Займається вишивкою бісером та нитками, плетінням гачком. Майстриня неодноразово брала участь у виставках під час загальноміських заходів та творчих конкурсах від Луганського Центру народної творчості, де представляла свої роботи.

 

Худолій Ірина Леонідівна

Худолій Ірина Леонідівна – майстер з вишивки бісером і стрічками. Народилася 17.10.1977 р. в місті Лисичанськ. Вишивкою бісером стала захоплюватися з 2010 року. Перша робота – «Свята мучениця Ірина”, а з 2019 року почала займатися вишивкою зі стрічок.

 

Шконда Надія Борисівна

Переступаючи поріг оселі майстрині Надії Шконди здається, що потрапляєш із терпкої буденності у чарівний світ казкового мистецтва. Перші уроки вишивки надала Надії її свекруха. Вишивання захопило майстриню так, що вже понад 10 років вона створює вишиті картини. Та згодом зростала любов до мистецтва. Сама вже опанувала мистецтво бісероплетіння, створення інтер’єрної ляльки. Вчилася плести з бісеру та шити ляльок за допомогою Інтернету.
У творчому доробку майстрині більше сотні вишивок, багато робіт з бісероплетіння, більше 90 зроблених чудових казкових ляльок, ляльок-оберегів. Мабуть, коли зародилося захоплення фольклором і етнографією, з’явилось непереборне прагнення відтворити колоритний бік життя земляків з їх яскраво-самобутніми звичаями, традиціями українського народу.